Zwrot Podatku Akcyzowego

Wójt Gminy Dzikowiec  przypomina o terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej:

I termin:

od 1 do 29 luty 2024 r. do wniosku należy dołączyć faktury VAT za okres od 1 sierpnia  2023 r. do 31 stycznia  2024 r.

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, owiec, kóz, koni i świń należy dołączyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informacje o średniej rocznej liczbie świń oraz  liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, owiec, kóz i koni będących w  posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok,  w którym został złożony wniosek  o zwrot podatku.

Stawka zwrotu w 2024 roku wynosi 1,46 zł za 1 litr oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2024 r. wynosi:
160,60 zł x  ilość ha użytków rolnych (110 l x 1,46 zł)
58,40 zł  x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

5, 84 zł  x średnia  roczna  liczba dużych jednostek przeliczeniowych świń

58,40 zł  x średnia roczna  liczba dużych jednostek przeliczeniowych owiec

58,40 zł  x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych kóz

58,40 zł  x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych koni

Dotacje wypłacane będą w terminie  od 1 - 30 kwietnia  2024r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wniosek  można pobrać w Urzędzie Gminy Dzikowiec, p.nr 15 i na stronie: https:www.gminadzikowiec.pl

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zestawienie faktur

Wójt Gminy Dzikowiec

Józef Tęcza

Dzikowiec, 31.05.2022 r.

Wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2021.

Działając na podstawie art. 37 ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r.
o finansach publicznych– tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 305 ze zm.

podaje do publicznej wiadomości

wykaz producentów rolnych, którym udzielono pomocy publicznej w zakresie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2021 na podstawie art. 5 ust1. ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego  do produkcji rolnej (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2227).

Zwrot podatku akcyzowego dokonywany na podstawie ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej jest programem pomocowym o numerze SA.39937(2014/X).

Wykaz osób

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO W 2022 ROKU - I TERMIN

I termin:

od 1 luty do 28 luty 2022 r. do wniosku należy dołączyć faktury VAT za okres od 1 sierpień 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. oraz zaświadczenie o ilości dużych jednostek przeliczeniowych bydła za rok 2020 r. z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przypadku osób,  które nie złożyły zaświadczenia w I terminie.

Stawka zwrotu w 2022 roku wynosi 1,00 zł za 1 litr oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 r. wynosi:
100,00 zł x  ilość ha użytków rolnych
40,00 zł  x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminie do 30 kwietnia 2022r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Wniosek  można pobrać w Urzędzie Gminy Dzikowiec , p.nr 15 i na stronie: https:www.gminadzikowiec.pl

Wójt Gminy Dzikowiec

Józef  Tęcza

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO W 2020 ROKU

Wójt Gminy Dzikowiec przypomina o terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT:

• w terminie od 1 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, wraz fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.

W przypadku posiadaczy bydła  należy doręczyć zaświadczenie o ilości dużych jednostek przeliczeniowych bydła za rok 2019 z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Stawka zwrotu w 2020 roku wynosi 1,00 zł za 1 litr oleju napędowego

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi:

100,00 zł * ilość ha użytków rolnych

30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą  na rachunek bankowy wskazany we wniosku  w następujących  terminach:
•    od 1 do 30 kwietnia 2020r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
•    od 1 do 31 października 2020r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Do pobrania:

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Oswiadczenie, klauzula informacyjna

Zestawienie-faktur