Gmina

Laboratoria Przyszłości

Środki finansowe pozyskane dla  uczniów naszych szkół na rozwój kompetencji przyszłości takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów i znajomość nowych technologii

Szanowni Państwo Gmina Dzikowiec uzyskała 150 000 zł w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki zakupowi sprzętu w ramach Programu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie  nowych praktycznych umiejętności. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Uzyskane dofinansowanie stanowi 100 % kosztów zadania zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Program realizowany będzie przez poszczególne szkoły. W planach jest zakup między innymi drukarek 3D, zestawów VR, kamer i mikrofonów.

Wysokość możliwego dofinansowania była uzależniona od ilości uczniów uczęszczających do szkół. Szkoły podstawowe w Wilczej Woli, Lipnicy i Kopci otrzymały po 30 tys. zł,  szkoła w Dzikowcu 60 tys. złotych.

  • Data aktualizacji: 2022-01-27 08:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 468 537