Gmina Dzikowiec podpisała umowę na dofinasowanie w ramach programu "Dobra Energia w Twojej Gminie" realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program wspiera montaż instralacji fotowoltaicznych i magazynów energii na budynkach użyteczności publicznej.