Gmina

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 
fot. UG Dzikowiec 

30 stycznia 2024 r. w Centrum Kulturalno-Turystycznym w Wilczej Woli, pary z terenu gminy Dzikowiec otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to ustanowione zostało w 1960 r., przyznawane jest w dowód społecznego uznania osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medale nadane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Uroczystość z okazji Złotych Godów poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Dzikowiec Pani Małgorzata Cudo. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Dzikowiec Pan Józef Tęcza, Sekretarz Gminy Pani Genowefa Dębiak, Przeowdniczący Rady Gminy Pan Eugeniusz Panek oraz Starosta Kolbuszowski Pan Józef Kardyś.

Pod adresem dostojnych Jubilatów Pan Wójt skierował również słowa uznania i podziękowania za godne i długoletnie pożycie małżeńskie, a także za piękny przykład dla młodszych pokoleń.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 • Jarosz Maria i Piotr z Wilczej Woli
 • Kowal Maria i Eugeniusz z Wilczej Woli
 • Książek Teresa i Piotr z Mechowca
 • Nowak Janina i Józef z Lipnicy
 • Puzio Maria i Piotr z Wilczej Woli
 • Pyryt Genowefa i Władysław z Kopci
 • Serafin Stanisława i Zbigniew z Wilczej Woli
 • Skiba Kazimiera i Stanisław z Dzikowca
 • Sokołowscy Bogumiła i Eugeniusz z Wilczej Woli
 • Sudoł Danuta i Jan z Wilczej Woli
 • Szczęch Helena i Władysław z Wilczej Woli
 • Wesołowscy Józefa i Stefan z Mechowca
 • Wiącek Cecylia i Jan z Lipnicy 
 • Żarkowscy Zofia i Jan z Lipnicy

Po ceremonii odbyła się część artystyczna. Wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczej Woli prezentując utwory z dawnych lat. 

Drogim jubilatom pragniemy złożyć z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu, miłości i pomyślności. Życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.

 • Data aktualizacji: 2024-03-04 16:03
 • |
 • Licznik odwiedzin: 3 955 465