Gmina

Ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dzikowiec

 
 
 
 
 

W dniu 07.10.2023 r.  w miejscowości Kopcie odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dzikowiec. Na to wydarzenie przybyli: Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP, Józef Tęcza - Wójt Gminy Dzikowiec, Eugeniusz Panek - Przewodniczący Rady Gminy Dzikowiec oraz druhny i druhowie z jednostek OSP Dzikowiec, OSP Nowy Dzikowiec, OSP Mechowiec, OSP Płazówka, OSP Kijanki, OSP Kopcie, OSP Wilcza Wola, OSP Spie oraz OSP Lipnica. Podczas zbiórki przed ćwiczeniami Poseł na Sejm RP - Zbigniew Chmielowiec, Wójt Gminy Dzikowiec - Jóżef Tęcza oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzikowiec - Eugeniusz Panek dokonali symbolicznego przekazania lekkiego samocodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożaranej w Płazówce. 

Ćwiczenie techniczne składało się z dwoma równoczesnymi zdarzeniami - epizodami:
- pożar lasu obok stadionu sportowego w Kopciach,
- zadymienie w budynku szatniowym na stadionie sportowym w Kopciach.
Celem ćwiczeń było: skoordynowanie działań strażaków, doskonalenie komunikacji i łączności w trakcie działań między jednostkami oraz z punktem dowodzenia.
Wójt Gminy Dzikowiec składa serdeczne podziękowania dla wszystkich druhen i druhów strażaków z jedostek OSP za obecność na ćwiczeniach  oraz za gorliwą służbę dla całego społeczeństwa gminy Dzikowiec. 
  • Data aktualizacji: 2024-06-12 14:56
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 215 130