Własna firma - Twoją szansą na sukces

WŁASNA FIRMA – TWOJĄ SZANSĄ NA SUKCES!

Już teraz zgłoś się do projektu: POSTAW NA BIZNES – wspieranie przedsiębiorczości w powiecie kolbuszowskim nr projektu RPPK.07.03.00-18-0012/17

Cel  główny projektu

Zwiększenie poziomu wiedzy i kompetencji z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej 63 os. (40% kobiet) bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku powyżej 29 roku życia, z terenu powiatu kolbuszowskiego będących w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, chcących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej oraz rozpoczęcie działalności gospodarczej w sposób trwały (min. 1 rok) przez min. 51 osób, z wykorzystaniem bezzwrotnych dotacji i wsparcia pomostowego w terminie do 30.11.2019 r.

Warunki udziału

Projekt  adresowany jest do osób spełniających łącznie następujące kryteria:
  • zamieszkiwanie na terenie powiatu kolbuszowskiego (wg Kodeksu Cywilnego)
  • status osoby bezrobotnej lub status osoby biernej zawodowo, w tym osoba należąca do co najmniej jednej  z  poniższych grup:
    - kobieta,
    - osoba długotrwale bezrobotna (osoba niepracująca nieprzerwanie przez okres ostatnich 12 miesięcy)
    - osoba niepełnosprawna,
    - osoba powyżej 50 roku życia.
  • wiek powyżej 29 roku życia (ukończone 30 lat)
  • nie posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu

rzyjmowanie dokumentów

ul. Jana Pawła II 8
36 – 100 Kolbuszowa

od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00-16:00

Beneficjent:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL”
ul. Jana Pawła II 8
36 – 100 Kolbuszowa

Okres realizacji projektu:
01.11.2017r. – 30.11.2019r.

Liczba Uczestników projektu:
63 osoby

DODATKOWE KRYTERIA PREMIUJĄCE będą dla osób:

• zarejestrowanych w PUP jako bezrobotne odchodzących z rolnictwa lub będących członkiem rodziny rolniczej, pod warunkiem, że ich gospodarstwo rolne nie przekracza 2 ha przeliczeniowych,
  • zamieszkałych na terenach wiejskich,
  • będących rodzicami/opiekunami prawnymi min. 3 dzieci do 18 roku życia,
  • korzystających z pomocy opieki społecznej,
  • osób z niepełnosprawnościami.

Do projektu zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn, jak i osoby niepełnosprawne.

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa podkarpackiego.

Formy wsparcia zaplanowane w projekcie:

1. Szkolenie z zakresu rejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej (40 godzin).
  2. Indywidualne doradztwo w zakresie opracowania biznesplanu (3 godziny na Uczestnika).
  3. Wsparcie finansowe (jednorazowa dotacja inwestycyjna) w wysokości do 24 000,00 zł .
  4. Finansowe wsparcie pomostowe w wysokości 1 700,00 zł/m-c (przez 6 m-cy); 1 000,00 zł/m-c (przez 3 m-ce); 500,00 zł/m-c (przez 3 m-ce) .
  5. Wsparcia doradcze po zarejestrowaniu działalności gospodarczej dotyczące bieżącego prowadzenia firmy (2 h/m-c przez 6 m-cy; 1 h/m-c przez 6 m-cy).

Dla osób dojeżdżających na szkolenia i doradztwo zapewniony zostanie zwrot kosztów dojazdu, a  podczas szkolenia posiłek oraz materiały szkoleniowe.

Więcej informacji dotyczących projektu uzyskają Państwo pod numerem telefonu 17 2270 258 lub na stronie www.nil.kolbuszowa.pl

U D Z I A Ł   W   P R O J E K C I E   J E S T   B E Z P Ł A T N Y !!!

• Data aktualizacji: 2024-04-18 14:25