Odbiór końcowy zadania pn,: "Budowa i modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Dzikowiec"

W dniu 12 października 2022 r. odbył się uroczysty odbiór końcowy zadani pn. „Budowa i modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Dzikowiec”.
W obecności Pana Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, Regionalnego Dyrektora ds. Inwestycyjnych BGK Piotra Olszówka, Przedstawiciela Wykonawcy Pana Tomasza Wojtasa oraz Przedstawicieli Gminy Dzikowiec na czele z Panem Wójtem Józefem Tęczą oddano do użytkowania 17 odcinków dróg gminnych
o łącznej długości ponad 9 km znajdujących się na terenie Gminy Dzikowiec. Inwestycja została dofinansowana w 95%  w  ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt zadania wyniósł 6 784 255,65 zł. W ramach niniejszej inwestycji zostały wykonane następujące zadania:

1)  Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wilcza Wola;

2)  Przebudowa drogi gminnej nr 104 270 R Spie-Karby w miejscowości Wilcza Wola;

3)  Budowa drogi gminnej w miejscowości Mechowiec;

4)  Przebudowa drogi gminnej nr 104 278 R Wilcza Wola-Jaśkowe-Puzie w miejscowości Wilcza Wola;

5)  Przebudowa drogi gminnej nr 104 272 R Spie-Remiza w miejscowości Wilcza Wola;

6)  Przebudowa drogi gminnej Mechowiec-Zagrody Mechowieckie w miejscowości Mechowiec;

7)  Przebudowa drogi gminnej Kopcie-Wysokoniwka-Gutowiec w miejscowości Kopcie;

8)  Przebudowa drogi gminnej nr 104 321 R Nowy Dzikowiec-Oczyszczalnia w miejscowości Nowy Dzikowiec;

9)  Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wilcza Wola-Majdańskie;

10)  Przebudowa drogi gminnej Wilcza Wola-Sudoły w miejscowości Wilcza Wola;

11)  Remont drogi gminnej nr 104 319 R Nowy Dzikowiec-Ośrodek Zdrowia w miejscowości Nowy Dzikowiec;

12)  Rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Wilcza Wola;

13)  Przebudowa drogi gminnej Spie do remizy w miejscowości Wilcza Wola;

14)  Przebudowa drogi gminnej Lipnica-Wilcza Wola nr 104 255 R w miejscowości Lipnica;

15)  Rozbudowa drogi gminnej Spie-Karby w miejscowości Wilcza Wola;

16)  Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wilcza Wola-Maziarnia;

17)  Przebudowa drogi gminnej nr 104 319 R Nowy Dzikowiec-Ośrodek Zdrowia w miejscowości Nowy Dzikowiec.

To duże przedsięwzięcie w znacznym stopniu poprawi komunikacje, jakość życia i wpłynie na bezpieczeństwo zarówno mieszkańców gminy Dzikowiec oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi za zaangażowanie, współpracę i osiągnięte razem rezultaty w ramach inwestycji na terenie naszej gminy i przekonani jesteśmy, że będzie długo służyła mieszkańcom naszej gminy.

Wójt Gminy Dzikowiec

Józef Tęcza