INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Wójt Gminy Dzikowiec oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzikowcu ul. Dworska 62 informują , iż w ramach trwałości projektu pn. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Gminy Dzikowiec”, finansowanego z środków UE, nadal realizuje i kontynuuje wsparcie dla mieszkańców Gminy Dzikowiec w formie wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w siedzibie - Wilcza Wola ul. Ks. Sokoła 4.

Zapraszamy chętnych mieszkańców Gminy Dzikowiec do dalszego korzystania z usług w formie wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego.
Wypożyczalnia czynna jest w dniach roboczych od poniedziałku do piątku , w godz. od 8:00 do 12:00, telefon do wypożyczalni : tel. 537 024 934  ,
w godz. od 12:00 do 15:30 można uzyskać wsparcia dzwoniąc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu pod nr tel. 17 7442 107.
Dokumenty do pobrania w celu wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego na stronie https://gopsdzikowiec.naszops.pl lub w siedzibie GOPS Dzikowiec i na miejscu w Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Wilczej Woli ul. Ks. Sokoła 4.
Podstawowe dokumenty , które należy przedłożyć w celu wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego to :

- Zaświadczenie lekarskie o formie i okresie wypożyczenia sprzętu –załącznik nr 7,
- Karta oceny świadczeniobiorcy wg. skali Bartela- załącznik nr 8 ,
- Oświadczenie o miejscu zamieszkania załącznik nr 3,
- Oświadczenie o posiadanym stopniu niepełnosprawności –załącznik nr 4,
- Oświadczenie o braku możliwości przyznania dofinansowania z innego źródła do sprzętu rehabilitacyjnego –załącznik nr 5
- Oświadczenie dot. wsparcia tożsamego –załącznik nr 6
- Wniosek o wypożyczenie.
- Umowa na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego wraz z załącznikami tj. upoważnienie, (jeśli dotyczy) dokument odbioru sprzętu , oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni.

Oferujemy nadal:
- Bezpłatne wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego na okres do 6-ciu miesięcy z możliwością przedłużenia,
- Pomoc w doborze sprzętu zgodnie z indywidualnymi potrzebami,
- Transport sprzętu w godzinach od 12:30 do 15:30
- Montaż i demontaż sprzętu w miejscu zamieszkania
- Instruktaż w zakresie wykorzystania sprzętu wraz z nauką obsługi i doradztwem,
- Przeglądy techniczne sprzętu, bieżącą naprawę i konserwację sprzętu.

Wykaz sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Gminy Dzikowiec w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Wilczej Woli .

1. Wózek inwalidzki sztandarowy
2. Wózek inwalidzki aluminiowy