Program "Wspieraj Seniora"

Program „Wspieraj Seniora” na rok 2020 jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej, zwanych dalej Seniorami, w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Gmina Dzikowiec przystąpiła  do  Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „WSPIERAJ SENIORA”.

Program skierowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które w czasie pandemii pozostają w domu i nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów.

Pomoc jest realizowana w postaci usługi polegającej na zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieny osobistej).

Osoba starsza  w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku  z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów  pod nr 22 505- 11 -11 . Jest to numer ogólnopolskiej infolinii dedykowany tylko dla osób objętych  w/w Programem.

Można również zadzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu pod nr tel. 17 7442 107 w godzinach od 8-15,00  w dni robocze
i podać listę zakupów .

Pracownik Ośrodka przyjmuje zgłoszenie telefoniczne i przekazuje osobie wskazanej do dostarczenia zakupów.

Za zakupy Senior musi zapłacić, natomiast usługa ich zrealizowania jest bezpłatna.

Z programu nie mogą skorzystać osoby które już otrzymały wsparcie w ramach usług opiekuńczych  lub specjalistycznych.

• Data aktualizacji: 2020-11-23 14:49