Gmina

Nowa usługa "MOBILNY URZĘDNIK"

NOWA USŁUGA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DZIKOWIEC „MOBILNY URZĘDNIK" to usługa skierowana do osób w podeszłym wieku, schorowanych lub z niepełnosprawnością, którzy mają problem z dotarciem do Urzędu Gminy w celu załatwienia ważnej sprawy. Te osoby mogą liczyć na pomoc urzędnika, który dotrze do ich miejsca zamieszkania na terenie gminy.

 

O pomoc „Mobilnego Urzędnika" można wystąpić na kilka sposobów:

  • telefonicznie - 17 2274-508
  • wysyłając e-mail ze zgłoszeniem sprawy na adres: ugdzikowiec@dzikowiec.itl.pl
  • poprzez kontakt osobisty (np. opiekun osoby, która chce skorzystać z pomocy, sąsiad, członek rodziny).

 

W zgłoszeniu wystarczy poinformować o potrzebie skorzystania z pomocy „Mobilnego Urzędnika", krótko wyjaśnić czego dotyczy sprawa, a także podać numer telefonu do kontaktu. Pracownik Urzędu Gminy Dzikowiec skontaktuje się z mieszkańcem, aby ustalić sposób załatwienia sprawy i dogodny dla osoby zgłaszającej termin wizyty (tylko w godzinach pracy Urzędu i na terenie Gminy Dzikowiec).

 

 

Urzędnik dostarczy potrzebne dokumenty do domu i pomoże w ich wypełnieniu, udzieli wyjaśnień w odniesieniu do procedury administracyjnej związanej z usługą. Wszelkie inne dokumenty wymagane do dołączenia w ramach procedury mieszkaniec ma obowiązek zgromadzić samodzielnie.

 

Urzędnik nie będzie pobierał żadnych opłat, podatków i innych należności.

Wójt Gminy Dzikowiec

Józef Tęcza

  • Data aktualizacji: 2020-10-23 09:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 427 412