Gmina

Gmina Dzikowiec otrzymała dofinasowanie na budowę boiska w Lipnicy

 

W kwietniu 2020 r. Wójt Gminy Dzikowiec złożył wniosek  o dofinansowanie zadania inwestycyjnego, w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – „Sportowa Polska” edycja 2020 pn.: „Budowa boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz terenowych urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej w Lipnicy”, do Ministerstwa Sportu w Warszawie. Szacunkowy koszt zadania to  ponad 2 mln zł. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony
i Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1.383.700,00 zł. Termin realizacji zadania przewidziany jest na rok 2021.

Boiska sportowe powstaną  przy Szkole Podstawowej w Lipnicy, Uczniowie będą mogli grać w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę. Obiekty będą ogólnodostępne, umożliwiające uprawianie sportu dzieciom, młodzieży i dorosłym. To kolejne zadanie, które uzyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Niezmiernie duży wkład  w uzyskanie dofinansowania włożył Pan Poseł Zbigniew Chmielowiec , który zawsze mówi,  że on się w tej miejscowości wychowywał i ma wielki sentyment do  tego miejsca. Dlatego tak bardzo zależało mu na tym, aby te  boiska  powstały w miejscowości Lipnica.  Wiele spraw, z którymi przyszło nam się zmierzyć w naszej gminnie  w bieżącym roku, znalazło swój szczęśliwy finał dzięki wsparciu  i zaangażowaniu Pana Posła Zbigniewa Chmielowca. W tym miejscu chciłbym bardzo serdecznie podziękować Panu Posłowi  za  pomoc w pozyskaniu środków finansowych 
i  współuczestnictwo w życiu  i problemach naszej gminy Dzikowiec.

                                                                                                                                                                     Józef Tęcza

                                                                                                                                                             Wójt Gminy Dzikowiec

 

  • Data aktualizacji: 2020-10-23 09:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 427 354